Wykłady Warszawskie

Aktualności 

Termin: 2012.10.20

Miejsce: Warszawa

Organizator: Polski Instytut Antropologii

 

Opis i założenia projektu 

Uwaga! Wszystkie wykłady planowane w tym cyklu w roku 2013, ze względów organizacyjnych odbędą się w ramach programu Kolokwia Antropologiczne. Zapraszamy!

Cykl Wykładów Warszawskich Polskiego Instytutu Antropologii obejmuje spotkania z naukowcami posiadającymi światowy autorytet w zakresie nauk humanistycznych i społecznych. PIA zaprasza na Wykłady naukowców zagranicznych, a także polskich, w oparciu o jasno sformułowane kryteria, które obejmują zarówno dorobek naukowy poszczególnych naukowców, ich pozycję międzynarodową jak i potencjalne korzyści jakie odnieść może polskie środowisko naukowe i studenckie związane z ich wizytą w Polsce. 

Miejscem Wykładów została wybrana Warszawa ze względu na jej ważną rolę jako miasta akademickiego oraz centralne położenie wraz z łatwym dojazdem do niej z innych miast Polski. Wykłady Warszawskie mają bowiem charakter ogólnopolski i zapraszani są na nie przedstawiciele nauki i studenci ze wszystkich ośrodków akademickich w Polsce.

Jednym z głównych celów Wykładów jest przybliżenie aktualnych problemów i zagadnień światowej nauki. Kolejnym celem jest wpisanie na stałe Warszawy na mapę spotkań naukowych o charakterze międzynarodowym. Wykłady Warszawskiesłużą również inicjowaniu współpracy międzynarodowej pomiędzy polskimi ośrodkami akademickimi a ośrodkami naukowymi reprezentowanymi przez poszczególnych naukowców zapraszanych na Wykłady.

W roku 2013 planowane są wykłady:

28 luty – dr David Shankland (Royal Anthropological Institute of Great Britain and Ireland)

18 marca – prof. Adam Kuper (Boston University)

18 kwietnia – dr Peter Martyn (Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk)

7 maja – prof. Christopher Pinney (University College London)

listopad – prof. Bruno Latour (Sciences Po Paris) - dokładny termin wykładu podamy w czerwcu 2013 r.

Partnerzy 

Uniwersytet Warszawski - Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej