Patronat Honorowy Polskiego Instytutu Antropologii

Termin: 
2014.12.11
Miasto: 
Uniwersytet Gdański
Miejsce / Adres: 
Studenckie Koło Naukowe Etnologów UG Uniwersytet Gdański, Wydział Historyczny, Instytut Archeologii i Etnologii, ul. Bielańska 5, 80-851 Gdańsk
Organizator: 
Studenckie Koło Naukowe Etnologów UG Uniwersytet Gdański, Wydział Historyczny, Instytut Archeologii i Etnologii
Program 

Studenckie Koło Naukowe Etnologii Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na spotkanie w ramach cyklu ŚCIEŻKI ANTROPOLOGII WSPÓŁCZESNEJ.

Rozpoczynamy spotkaniem z Michałem Kochańczykiem, podróżnikiem który przebywał w wielu afrykańskich wioskach, miał możliwość zaprzyjaźnić się z miejscową ludnością i poznać ich życie. Spotkanie będzie opowieścią o tradycyjnych zwyczajach mieszkańców którym animistyczne wierzenia splotły się z islamem i chrześcijaństwem, w sposób trudny do pojęcia dla Europejczyków.

Wykład odbędzie się w Instytucie Archeologii i Etnologii UG przy ul. Bielańskiej 5 (za Krewetką, vis a vis Ratusza Staromiejskiego).

WSTĘP WOLNY.

https://www.facebook.com/events/743765279043354/?fref=ts

 

Kilka słów o projekcie:
ŚCIEŻKI ANTROPOLOGII WSPÓŁCZESNEJ to cykl spotkań z antropologami i podróżnikami, którzy dzielą się swoim doświadczeniem na temat innych kultur i etnologii w szerokim tego słowa znaczeniu. Celem projektu jest przybliżenie studentom i mieszkańcom Trójmiasta nauki, jaką jest antropologia oraz ukazania sylwetki etnologa jako badacza kulturowej różnorodności i odmienności.

Partnerzy / Sponsorzy 

Polski Instytut Antropologii